Description :
Product Details**
| Global Product Type | Aerosol Spray Air Freshener/Odor Eliminators |
| Scent | Hawaiian Aloha |
| Physical Form | Liquid |
| Volume Capacity | 8.8 oz |
| Product Packaging | Aerosol Spray |
| Application | Odor Control |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 10 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 PK |
| Pack Quantity | 2 EA |
| UPC | 037000977940 |
| UNSPSC | 47131812 |
| Weight | 1.48 lbs. |
| Length | 9.58 in |
| Height | 2.32 in |
| Width | 4.92 in |





Reviews
There are no reviews yet.