Description :
Product Details**
| Global Product Type | Mounting Tapes |
| Permanent/Removable/Repositionable | Permanent |
| Mounting Application | Double-Sided Adhesive |
| Holds | Up to 2 lbs |
| Width | 0.75″ |
| Length | 36 yds |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | 66.1 mil polyethylene foam |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 3 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 RL |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 075353015636 |
| UNSPSC | 31201512 |
| Weight | 0.404 lbs. |
| Length | 11.25 in |
| Height | 0.75 in |
| Width | 11.25 in |















Reviews
There are no reviews yet.