Description :
Product Details**
| Global Product Type | Seat Belt Covers |
| Color(s) | Orange |
| Connection | Hook and Loop |
| Material(s) | Polyester |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Compliance Standards | ANSI 107 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Length | 18.5″ |
| Width | 6″ |
| Weight | 0.1 lb |
| Series Name | 8004 |
| Country Of Origin | ID |
| Carton Weight | 0 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 720476290414 |
| UNSPSC | 46181531 |
| Weight | 0.1 lbs. |
| Length | 18.5 in |
| Height | 0.5 in |
| Width | 3 in |


Reviews
There are no reviews yet.