Description :
Product Details**
| Global Product Type | Liquid Soap Refills |
| Soap Type | Liquid |
| Personal Soaps Application | Hand |
| Scent | Aloe Vera Fresh |
| Volume Capacity | 1 gal |
| Product Packaging | Bottle |
| Color(s) | White |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | With Aloe—Gentle cleansing formula with a touch of aloe vera. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 37 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 827854010753 |
| UNSPSC | 53131608 |
| Weight | 8.9 lbs. |
| Length | 11.75 in |
| Height | 5 in |
| Width | 6.25 in |










Reviews
There are no reviews yet.