Product Details**
| Global Product Type | Arts/Craft Wood Sticks |
| Color Family | Beige |
| Material(s) | Economy Grade Wood |
| Size | 4.5″ x 0.38″ |
| Age Recommendation | Ages 3 and Up |
| Color(s) | Natural |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 31 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 10000 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 021196377417 |
| UNSPSC | 60124102 |
| Weight | 3.2 lbs. |
| Length | 8.75 in |
| Height | 4.5 in |
| Width | 5.5 in |











Reviews
There are no reviews yet.