Description :
Product Details**
| Global Product Type | Footrests |
| Color(s) | Graphite |
| Surface Features | Textured |
| Adjustability | 2-Position Height |
| Material(s) | HPS |
| Width | 17.63″ |
| Height | 3.75″ |
| Depth | 13.13″ |
| Weight | 3.13 lbs |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 5% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 89% |
| Total Recycled Content Percent | 94% |
| Country Of Origin | TW |
| Carton Weight | 8 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 2 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 077511481215 |
| UNSPSC | 46182205 |
| Weight | 3.66 lbs. |
| Length | 17.8 in |
| Height | 3.8 in |
| Width | 13.1 in |



Reviews
There are no reviews yet.