Description :
Product Details**
| Global Product Type | Super Glues |
| Adhesive Type | Liquid |
| Product Packaging | Tube |
| Washable/Removable | Yes |
| Color Family | Clear |
| Color on Application | Clear |
| Color Dried | Clear |
| Volume Capacity | 0.07 oz |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | IE |
| Carton Weight | 1 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 PK |
| Pack Quantity | 2 EA |
| UPC | 079340685871 |
| UNSPSC | 31201610 |
| Weight | 0.053 lbs. |
| Length | 6.5 in |
| Height | 0.88 in |
| Width | 2.8 in |













Reviews
There are no reviews yet.