Description :
Product Details**
| Global Product Type | Floor/Table Tilt-Stand Fans |
| Fan Type | Desk |
| Fan Head Size | 9″ |
| Number of Speeds | 3 |
| Color(s) | Black |
| Tilt (Degrees) | 90° |
| Material(s) | Plastic |
| Width | 11″ |
| Depth | 6.5″ |
| Height | 11.3″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | UL Listed |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 18 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 092926999001 |
| UNSPSC | 40101604 |
| Weight | 3.677 lbs. |
| Length | 11.3 in |
| Height | 6.54 in |
| Width | 11.1 in |





Reviews
There are no reviews yet.