Product Details**
| Global Product Type | Art Paper Sheets |
| Sheet/Roll Size | 18 x 24 |
| Paper Basis Weight (lb) | 30 lb Newsprint |
| Color Family | White |
| Paper/Media Color(s) | White |
| Paper Finish | Smooth |
| Sheets Per Unit | 500 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 47 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 3 PK |
| Pack Quantity | 500 SH |
| UPC | 045173034117 |
| UNSPSC | 14121901 |
| Weight | 15.48 lbs. |
| Length | 24 in |
| Height | 1 in |
| Width | 18 in |











Reviews
There are no reviews yet.