Description :
Product Details**
| Global Product Type | Railroad, Tag & Poster Boards |
| Material(s) | Paperboard |
| Color(s) | White |
| Art Board Type | Railroad, Tag & Poster Board |
| Board Size (W x H) | 22″ x 28″ |
| Board Size Open (W x H) | 22″ x 28″ |
| Art Board Thickness | 4-Ply |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 18 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 50 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 079946501735 |
| UNSPSC | 14111607 |
| Weight | 18 lbs. |
| Length | 29 in |
| Height | 1 in |
| Width | 23 in |











Reviews
There are no reviews yet.