Description :
Product Details**
| Global Product Type | Safety Folding Floor Signs |
| Depicted Text | Caution—Wet Floor |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | Yellow |
| Width | 11″ |
| Depth | 12″ |
| Height | 25″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 15 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 086876141702 |
| UNSPSC | 55121704 |
| Weight | 2.315 lbs. |
| Length | 26 in |
| Height | 1.5 in |
| Width | 11 in |






Reviews
There are no reviews yet.