Description :
Product Details**
| Global Product Type | Retractable Utility/Box Cutters |
| Knife Type | Utility |
| Blade Type | Retractable |
| Handle Material(s) | Metal |
| Handle Length | 3″ |
| Number of Blades | 12 |
| Color(s) | Chrome |
| Replacement Blades | COSCO 0914641 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | MX |
| Carton Weight | 36 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 576 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 039956914604 |
| UNSPSC | 27111502 |
| Weight | 0.65 lbs. |
| Length | 4.19 in |
| Height | 1 in |
| Width | 2.06 in |






Reviews
There are no reviews yet.