Description :
Product Details**
| Global Product Type | Repro Resin Waste Can Liners |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 50% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 50% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 13 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 100 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 098241054227 |
| UNSPSC | 47121701 |
Shipping Weight & Item Dimensions
| Weight | 12.9 lbs. |
| Length | 19.5 in |
| Height | 3.75 in |
| Width | 13 in |




Reviews
There are no reviews yet.