Description :
Product Details**
| Global Product Type | Mouthwashes |
| Flavor | Classic Mint |
| Volume Capacity | 1 L |
| Product Packaging | Bottle |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 15 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 037000956624 |
| UNSPSC | 53131501 |
| Weight | 14.964 lbs. |
| Length | 9.764 in |
| Height | 11.181 in |
| Width | 9.331 in |



Reviews
There are no reviews yet.