Description :
Product Details**
| Global Product Type | Hand Sanitizer Pump Bottles, Gel |
| Hand Sanitizers Type | Gel |
| Scent | Clean |
| Product Packaging | Pump Bottle |
| Volume Capacity | 12 oz |
| Color(s) | Clear |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 11 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 073852021912 |
| UNSPSC | 53131626 |
| Weight | 0.916 lbs. |
| Length | 6.53 in |
| Height | 2.25 in |
| Width | 2.75 in |






Reviews
There are no reviews yet.