Description :
Product Details**
| Global Product Type | Hand/Body Wet Wipes |
| Towel/Wipe Type | Hand/Body Wet Wipe |
| Application | Personal Wipe |
| Applicable Material | Skin |
| Number of Plies | 1 |
| Color(s) | White |
| Material(s) | Paper |
| Length | 5.5″ |
| Width | 3.75″ |
| Product Packaging | Pack |
| Number of Towels/Wipes Per Container | 42 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 9 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 036000449327 |
| UNSPSC | 47131502 |
| Weight | 8.583 lbs. |
| Length | 12.375 in |
| Height | 6 in |
| Width | 7.75 in |








Reviews
There are no reviews yet.